Співпраця з Малою академією наук

ТЕМИ КОНКУРСНИХ РОБІТ МАН ДЛЯ ШКОЛЯРІВ-СТАРШОКЛАСНИКІВ

1. Царство грибів, що виростають в Україні. Класифікація грибів. Гриби як компонент харчування. Правила збирання, зберігання, переробки та вживання грибів. Аналіз помилок при культивації, збиранні та приготуванні грибів. Застосування грибів у медицині.

2. Отруйні гриби, які ростуть на території України. Ідентифікація отруйних грибів. Визначення грибних отрут. Перша допомога і лікування постраждалих при отруєнні грибами.

3. Отруйні рослини (рослини – вбивці), що зростають на території України. Отруйні ягоди, листя, квіти. Сезонні особливості. Способи аналізу рослинних отрут. Перша допомога і лікування постраждалих при отруєнні. Сучасні методи діагностики та лікування отруєнь рослинами.

4. Принципи виживання в екстремальних умовах. Лікарські рослини, які ростуть на території України. Види. Класифікація. Правила збору та застосування. Використання лікарських рослин при лікуванні різних хвороб в екстремальних ситуаціях.

5. Принципи виживання в екстремальних умовах (бойові дії, техногенні катастрофи, епідемії). Використання рослин, які ростуть на території України, як джерел живлення. Види. Морфологічні характеристики. Хімічний склад (білки, вуглеводи, жири, вітаміни, мікро- та макроелементи). Розрахунок необхідних калорій. Способи приготування і правила вживання в їжу.

6. Використання комп’ютерного моделювання в судово-медичній експертизі при дослідженнях об’єктів біологічного походження на наявність неорганічних отрут.

7. Створення комп’ютерних моделей виникнення груп ризику в зоні забруднення важкими металами, з урахуванням сезонних і добових ритмів на прикладі районів Києва.

8. Використання нанотехнологічних методів при хіміко-токсикологічних дослідженнях біологічних об’єктів на наявність алкалоїдів тропанового ряду, опійних алкалоїдів, ефедрину, стрихніну і нікотину.

9. Сучасний погляд на старовинні рецепти народної медицини, що використовуються в Україні. Оригінальні склади: відвари, бальзами, мазі, настоянки та ін., їх застосування при різних захворюваннях. Особливості складів ліків у залежності від регіонів України.

10. Рідкісні та зникаючі рослини України. Лікарські рослини, внесені до Червоної книги України. Питання їх використання в медичній практиці. Народна медицина – джерело нових офіцинальних лікарських засобів.

11. Альтернативна медицина в сучасному суспільстві. Лікарі – гомеопати, нутриціологи, валеологи – обман чи погляд у майбутнє? Біологічно активні речовини, нутріцевтики, пробіотики, парафармацевтична продукція в Україні і в світі, порівняльні висновки.

12. Комп’ютерні технологічні моделі як альтернатива експериментів над тваринами при вивченні фізіологічних, анатомічних і патологічних процесів в освітньому процесі. Міжнародні програми захисту тварин.

13. Використання хронобіологічних підходів у медикаментозній реабілітації учасників бойових дій у сучасній Україні.

14. Наша земля – наша сила. Вивчення географічних і демографічних особливостей населення країн при агресії на їх територію на прикладі України. Науковий підхід і обґрунтування поведінкових характеристик громадян.

15. «Ефект метелика»: наукове обгрунтування єднання України.