ПРАКТИКА здобувачів ОП «Конструктивна екологія та пермакультура» у «ДОБРОПАРКУ»

ПРОЄКТ «ДОБРОПАРК»

12 листопада 2022 р. Віра Родіонова, здобувач освіти за ОП «Конструктивна екологія та пермакультура», кинула заклик у Фейсбук  (https://www.facebook.com/ViraRodionova)

Друзі, потрібна ваша фізична допомога – треба розчистити пустир і посадити більше 50 дерев та інших рослин! Подія буде відбуватися в цю суботу 12 листопада в 11:00 на території Добропарк (29 км Житомирська траса). Також буде проведено майстер-клас по сучасних пермакультурних технологіях посадки дерев від гуру садівників Володимира Розума та Володимира Вусика!

Хочеться ще додати що всі, хто посадять дерева, зроблять свій внесок у закладання «Міжнародного пермакультурного освітньо-демонстраційного центру» у Добропарку під керівництвом Валентина Мовчан. Цей дизайн-проект був створенний студентами Університет “Україна” УУ University “Ukraine” UU Освітньої програми «Конструктивна екологія та пермакультура», де я зараз навчаюсь.

З собою брати рукавички, якщо є лопати, змінне взуття для робіт на землі, щось поїсти/попити для спільного столу.

Дякую за фінансування саджанців Slow Food.

І подія відбулась!

12-го листопада на оцій ділянці було висаджено кілька модулів лісосаду – поки що лише кущі та дерева.Саджали дерева, насолоджувалися природою і теплим спілкуванням.

Неочікуваним був приїзд журналістів з 1+1 і прямий ефір https://youtu.be/sJE1ZAMEPi8?t=7567! Але ми впорались! Валентина Мовчан розповіла про Пермакультуру, Володимир Розум показав, як створити ТГР, а ми всі дружно допомагали! І студенти, і добровільні помічники добре попрацювали і багато чому навчились.

І в результаті у нас вийшов початок лісосаду – на фото із дрона видно шестикутники, утворені саджанцями. Наступні практики попереду!

Ця висадка дерев і кущів – дуже багатопланове явище.

1) Це початок проєкту “Міжнародний освітньо-демонстраційний центр пермакультури” у Добропарку (спільно із Slow Food та ГС “Пермакультура в Україні”).

2) Це практика наших студентів Освітньої магістерської програми “Конструктивна екологія та пермакультура” по курсовій роботі з дисципліни “Розробка та супровід пермакультурних проєктів” – у відповідності із укладеним з Добропарком Договором про практику студентів Університету “Україна”. Добре, що ці студенти – це Володимир Микитович Розум, Віра Родіонова, Інна Пащенко, Ірина Фоліс – привели з собою своїх друзів!

3) Це можливість зрозуміти технологію Екосаду Володимира Григоровича Вусика під його власноручним керівництвом!

4) Це нагода випробувати на практиці реальні керівні можливості нашої методички “Інтенсивний модульний лісосад на базі Теплих грядок Розума” та вдосконалити її.

5) Це можливість донести до широкої аудиторії телеглядачів “Сніданок із 1+1” ідеї пермакультури завдяки роботі журналістів, які приїхали найраніше і героїчно дочекались основних діючих осіб та виконавців!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100017545146005

ГС «Пермакультура в Україні»

https://docs.google.com/document/d/170fTvjnooTX23vEOfreAJCxeypVZgn6z1xYYvp2t5gQ/edit?usp=sharing