Інтенсивний модульний лісосад на базі Теплих грядок Розума (укр.)
Обкладинка до книги “Інтенсивний модульний лісосад на базі Теплих грядок Розума” (укр.)
Intensive Modular Forest Garden based on Warm Rozum Beds (англ.)
Представлення команди 0:00
Вимоги до обладнання для передачі звуку 4:03
Платформа Moodle для студентів 5:17
Представлення учасників 8:48
Zoom етикет 29:27
Представлення тем проєктів 34:44
Вправа: перше спілкування у тематичних групах 44:51
Волонтерські ролі: 50:54
Фасилітація (роль ведучого) студентами 53:21
Німецько-українська осіння школа з агроекології та міського землеробства (агроекології та міського фермерства) – 2022
Осіння школа – 2022 розпочалась!!! Участь провідних фахівців пермакультури світу, здобувачів освіти та викладачів Університету «Україна»
Людмила Білявська – доктор біологічних наук, доцент завідувач відділу загальної та ґрунтової мікробіології Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Національної академії наук України
Мікробіолог-винахідник, експерт-практик із розробки, виробництва та впровадження мікробних біопрепаратів з 2004 року. Експерт у розробленні прибуткових екотехнологій. Віце-президент Товариства мікробіологів України (FEMS).
Винахідник року НАН України. Лауреат державної премії у сфері науки та техніки України.
На лекції Людмила розповість нам, як відновити родючість вашого ґрунту за допомогою використання інноваційних мікробних технологій і навіщо це робити.
Як захистити ваш урожай від хвороб і шкідників, коли ви вже стомилися боротися, а перевірені методи не допомагають, знайомо?
Поговоримо, чи можуть бути біопрепарати альтернативою хімічним пестицидам і чи дійсно це дорожче
Та як мікроби можуть підвищити стійкість рослин до стресів і при цьому отримувати високоякісні врожаї, які будуть кошиком здоров’я для вас та ваших діток.
Ірина Гуменюк працює завідувачем лабораторії екології мікроорганізмів в Інституті агроекології і природокористування НААН.
Тема, яку нам розкриє Ірина, дуже важлива і цікава – біобезпека в с/г.
Біобезпека має безпосереднє відношення до безпеки харчових продуктів, збереження навколишнього середовища (разом із біорізноманіттям) і сталого розвитку сільського господарства.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вже давно визнає, що безпека, особливо біологічна, є важливою міжнародною проблемою. Біологічну безпеку можна розглядати як ступінь захищеності об’єкта від впливу біоризиків, тобто це запобігання шкоди від потенційних і реальних біологічних загроз.
Біобезпека стосується багатьох сфер життєдіяльності людини і тісно пов’язана з: епідемологічною безпекою; військовою безпекою; безпекою лікарських засобів (хімічне та біологічне забруднення, фальсифікація); безпекою харчових продуктів; екологічною безпекою.
От такі вони, наші магістри!
Володимир Розум – інженер-винахідник, автор запатентованих “Теплих грядок Розума”.
Саме тому ці грядки мають приставку “Розум”, а не тому, що вони розумні. Хоча і розумні вони теж, а чому – дізнаєтесь на лекції від Володимира Микитовича.
Володимир Розум безперервно працює над подальшою розробкою і вдосконаленням технології прискореного створення родючих чорноземних ґрунтів за допомогою “Теплих грядок Розума”, що наповнені органікою, а відак – поживними речовинами й ефективно утримують вологу.
Технологія відтворює повний цикл кругообігу речовин завдяки активізації усіх рівнів ґрунтової симбіотної біоти в прикореневій зоні рослин.
Внаслідок цього покращується ріст рослин та в рази зростає їх врожайність у порівнянні зі звичайними грядками, а також підвищується їх поживна цінність.
Особливо цінним є застосування цієї технології на малородючих, піщаних, забруднених та виснажених ґрунтах, а також в умовах недостатньої вологості.
Технологія ТГР знаходить широке застосування в різних кліматичних зонах, в екопоселеннях, на дачних, присадибних ділянках та у невеликих фермерських господарствах.
———————————————————————————————————————————————————–
Геодезія та картографія. Лекторій навчальної дисципліни (05 жовтня 2022 р.).
НАШІ магістри ОП «Конструктивна екологія та пермакультура»
Інна Пащенко
9 січня 2022 року
Онлайн-мітап від BestAgro, де я доповідала про пермакультуру та стартап «Сімейні плодоовочеві господарства»
2 жовтня 2021 року
Створення навчально-демонстраційного Сумського обласного Пермакультурного центру та закладка лісосадного модуля
https://wiekszelogo.wetransfer.com/downloads/d497c6c8f28bee9d08f7e82fab6bf84520221020130424/1011f7
Була запрошена Представництвом Фонду імені Гайнріха Бьолля (HBC) на Міжнародну зустріч у Варшаві «Україна в фокусі уваги» на 17 та 18 жовтня 2022 року та розповідала там про фермерство та пермакультуру в Україні на третій панелі (запис за посиланням) https://wiekszelogo.wetransfer.com/downloads/d497c6c8f28bee9d08f7e82fab6bf84520221020130424/1011f7
———————————————————————————————————————————————————–
Проєкт “Міжнародний пермакультурний освітньо-демонстраційний центр” у Добропарку