Арданов Павло Євгенович

Кафедра мікробіології, сучасних біотехнологій, екології та імунології

Посада: доцент кафедри

Науковий ступінь: доктор філософії

Досвід роботи:

Біографія

Народився 12 листопада 1981 року в м. Києві.

Відомості про вищу освіту

У 2007 році з відзнакою закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю “Біохімія” та здобув кваліфікацію “магістр біології, біотехнолог, викладач біології”.

Відомості про підвищення наукової кваліфікації

Закінчив аспірантуру Інституту молекулярної біології і генетики НАН України і факультету біології університету м. Оулу, Фінляндія за спеціальністю “Фізіологія рослин”.

У 2013 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії на тему “Праймуючі здатності ундофітної Methylobacterium sp. картоплі (Solanum tuberosum L.)”.

Додаткова освіта, підвищення кваліфікації:

У 2011 році пройшов Міжнародний сертифікаційний курс пермакультурного дизайну в ГС «Пермакультура в Україні».

У 2013 році пройшов курс для викладачів пермакультури в ГС «Пермакультура в Україні».

У 2021 році пройшов курс «Створення, управління та відновлення полезахисних лісосмуг» у ФАО.

Основні етапи діяльності

Із 2010 дотепер працював у ГС «Пермакультура в Україні» на посадах: голова та заступник голови ГС «Пермакультура в Україні».

У 2020 році працював у ФАО на посаді “польовий офіцер”.

У 2019-2020 роках працював в Університеті Каліфорнії на посаді “дослідник за обміном”.

З жовтня 2021 року працює у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна» на посаді “доцент кафедри мікробіології, сучасних біотехнологій, екології та імунології Інституту біомедичних технологій”.

Викладання дисциплін: 

 1. Основи конструктивної екології та пермакультури
 2. Системний аналіз якості навколишнього середовища
 3. Сучасне ґрунтознавство з основами мікробіології
 4. Основи садівництва та городництва
 5. Агробіорізноманіття та дизайн полікультур
 6. Розробка та супровід пермакультурних проєктів

Перелік наукових та навчально-методичних праць

Наукові конференції

 1. Ендофіти для захисту рослин: сучаний станю Ardanov, P., Haggman, H., Kozyrovska, N. & Pirttila, A.M.: “Вплив взаємодії між ендофітною метилобактрерією, рослиною-господарем та її мікробіотою на стійкість рослин”, Берлін, Німеччина 25-29 травня 2013. Доповідь.
 2. Ендофіти: від відкриття до застосування, робоча група COST (Європейська співпраця в галузі науки та технології) Зустрічі 1-4. Ardanov, P., Lyastchenko, S., Kozyrovska, N. & Pirttila, A.M.: “Ефект обробки картоплі (Solanum tuberosum L.) метилобактерією на продуктивність та стійкість до хвороб модулюється взаємодією з резидентною ендофітною спільнотою та умовами довкілля”, Інститут Едмунда Маха, Італія, 14-16 листопада 2012. Доповідь.
 3. 6-та конференція для аспірантів SPPS (Скадинавське товариство фізіологів рослин) “Мікробна армія активується ендофітом для захисту рослин від патогенів”, Еспоо, Фінляндія, 2-5 вересня 2010. Постер.
 4. 1-а Міжнародна зустріч в Кілпісярві з мікробної екології арктичних рослин та ґрунтів Ardanov, Pavlo та Metsometso, Johanna: “Ендофітні метилобактерії рослин: взаємодія з рослиною і мікробною спільнотою”, Кілпісярві, Фінляндія, 4-7 липня 2010. Доповідь.
 5. 12-а Міжнародна конференція з бактеріальних патогенів рослин. Ardanov, P., Sessitsch, A., Haggman, h., Kozyrovska, N. & Pirttila, A.M.: “Вплив ендофітної метилобактерії на стійкість картоплі та сосни до хвороб  залежить від сорту та способу обробки та пов’язаний зі змінами в резидентній мікробіоті рослин”, Сан-Дені, Реюньон, Франція, 7-11 червня 2010. Постер.
 6. XIV Міжнародний конгрес з молекулярних взаємодій між рослинами та мікроорганізмами  «Праймуючі властивості ендофітних бактерій картоплі”, Квебек, Канада, 19-23 липня 2009. Постер.
 7. 3-й Конгрес європейських мікробіологів – FEMS 2009 “Роль ендофітних бактерій картоплі в праймуванні рослин», 28 червня – 2 липня 2009, Gothenburg, Швеція. Постер.
 8. Bio Meets Nano and IT. Ardanov, Pavlo: «Вплив ендофітних бактерій картоплі на захист та розвиток рослин”, 1-3 грудня 2008 року, Оулу, Фінляндія. Постер,