Дні радості і дружби (відбулося урочисте відкриття відділення екології та аграрних наук конкурсу-захисту МАН)

Початок роботи відділення екології та аграрних наук уже традиційно припав на велике свято Благовіщення – 7 квітня, можливо, тому на вустах юнаків і дівчат раз по раз блукала усмішка. Ще одним джерелом позитивних емоцій став мальовничий куточок Києва, який відкрився очам фіналістів. Колекції лікарських, овочевих, квітково-декоративних рослин, розмаїття лісових культур і плодових дерев, різні породи голубів і курей, фазани, павичі, качки, гуси, вівці та інші милі тварини – усім цим природним багатством Національного еколого-натуралістичного центру школярі матимуть змогу милуватися упродовж конкурсних днів.

Директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук Володимир ВЕРБИЦЬКИЙ привітав учасників змагання і розповів про актуальні проблеми й виклики, які постають у сфері екологічних і аграрних наук, зокрема збереження генофонду сучасних зернових. Одним із найбільш інноваційних і вражаючих проектів у цій галузі є унікальний насіннєвий банк на острові Шпіцберген, в якому зберігаються дублікати насіння сортів сільськогосподарських культур. У разі локальних або глобальних катастроф це світове зерносховище допоможе відновити ті чи ті види рослин. Володимир Валентинович закликав юнаків і дівчат працювати і збагачувати своїми знаннями й досвідом вітчизняну селекцію, генетику та інші науки.

Зростання якості дослідницьких робіт відзначив доктор біологічних наук, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова журі секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування» Дмитро ЛУКАШОВ:

– У цьому залі я бачу обличчя, які вже зустрічалися мені два роки тому, три роки тому. Ви прогресуєте, ваші роботи набувають нової якості. Нехай завтрашній і, особливо, післязавтрашній день розкриє вас максимально. Пам’ятайте всіх тих людей, які вас оточували і допомогли досягти таких результатів. Тут зараз представлена вся Україна, ви маєте унікальну можливість познайомитися із представниками різних областей. Я бажаю вам знайти на конкурсі друзів, які залишаться з вами на все життя.

Доцент кафедри мікробіології, сучасних біотехнологій і екології Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», кандидат біологічних наук, член журі секції «Екологія» Валентина МОВЧАН побажала учням вдалої реалізації їхніх задумів:

– Щоб були хороші продукти харчування, здорові ліси, щоб чистою і прозорою була наша вода, ми всі маємо бути екологами, оскільки екологія – це здоров’я Землі, здоров’я біосфери. І найважливішим завданням на сучасному етапі є втілення в життя ваших чудових проектів. Знаєте, скільки прекрасних екологічних розробок лежить під сукном? Давайте цього не допустимо, давайте втілимо в життя все те, що ви зробили, – і ви будете найкращими. Бажаю вам успіхів!

З добрими словами підтримки до МАНівців також звернулися доцент кафедри птахівництва і дрібного тваринництва Національного університету біоресурсів та природокористування, кандидат сільськогосподарських наук, голова журі секції «Ветеринарія та зоотехнія» Вікторія МЕЛЬНИК; доцент кафедри селекції та генетики НУБіП, кандидат сільськогосподарських наук, голова журі секції «Селекція та генетика» Віталій ЖЕМОЙДА; доцент кафедри лісовідновлення та лісорозведення НУБіП, кандидат сільськогосподарських наук, голова журі секції «Лісознавство» Ігор ІВАНЮК.

А головними героями урочистостей стали самі школярі, які щиро і креативно представляли свій рідний край і бажали одне одному віри в себе, творчих злетів та мирного неба над головою.

Тетяна КУТНЯКОВА