Всеукраїнський форум «Охорона природи в Україні: стан та перспективи збереження»

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Українське товариство охорони природи

Національна екологічна рада України

Всеукраїнський форум

«Охорона природи в Україні: стан та перспективи збереження

4-5 квітня 2018 року

м. Київ

запрошуємо Вас взяти участь

у роботі Всеукраїнського форуму

«Охорона природи в Україні: стан та перспективи збереження»,

що відбудеться 4-5 квітня 2018 року

в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді

Просимо Вас виступити на пленарному  засіданні форуму.

Відкриття форуму  4 квітня о 14 00

Наша адреса: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19

Довідки за телефонами 430-02-60, 430-00-64, 430-04-91

e-mail  nenc@nenc.gov.ua

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

4 квітня (середа)

9.00-14.00 — Реєстрація учасників Форуму .

12.00–14.00 Робота тематичної виставки «Природоохоронна діяльність закладів освіти, установ ПЗФ та громадськості»;

робота презентаційно-ділової зони «Візитівка практичних дій педагога та природоохоронця»

14.00–14.30 — Відкриття Всеукраїнського форуму «Охорона природи в Україні: стан та перспективи збереження».

Вітальне слово від:

Вербицького Володимира Валентиновича, доктора педагогічних наук, професора, академіка Академії наук вищої освіти України, директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України;

Шевчука Василя Яковича – доктора економічних наук, професора, Голови Президії Українського товариства охорони природи

— Стеценко Микола Пилипович – Голова Асоціації природоохоронних територій України

14.30–17.30 Пленарне засідання. Робота сесій:

Секція « Охорона рослинного світу»;

Секція «Охорона водних ресурсів та атмосферного повітря»;

Секція «Природно-заповідні території – осередки дикої природи»;

Секція «Охорони і раціонального використання земель»;

Секція «Охорона тваринного світу»;

5 квітня (четвер)

Робота круглих столів.

Круглий стіл №1 «Екологічна освіта і просвіта: роль і можливості у збереженні природи»

Круглий стіл №2 «Діяльність громадських організацій у збереженні природи».

11.30-12.00 Перерва

12.00-13.00 Підведення підсумків Форуму. Прийняття резолюції Всеукраїнського  форуму «Охорона природи в Україні: стан та перспективи збереження».

У формуванні нової генерації української творчої еліти особлива роль належить закладам позашкільної освіти – невід’ємній складовій неперервної освіти. Однією з провідних позашкільних установ є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ).

Основною метою діяльності НЕНЦ є формування гармонійно розвиненої особистості, забезпечення умов для набуття вихованцями якісної позашкільної освіти, формування інтересу до поглибленого вивчення основ біології, екології, сільськогосподарського виробництва.

У структурі НЕНЦ 14 відділів та лабораторій, Природнича школа учнівської молоді, наукове товариство учнів «Ерудит», акваріумний комплекс, центр генетики та селекції декоративних птахів, літня школа здоров’я, дендропарк, екологічна відеотека, науково-практичний центр з проблем особистісно-орієнтованої підготовки педагогів та профільного навчання учнівської молоді.

В Україні функціонує 246 закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного спрямування: 155 ЕНЦ (СЮН), 9 дитячих ботанічних садів, понад 80 клубів юних екологів та профільних відділень палаців і будинків творчості дітей та юнацтва. Працюють понад 9 тисяч творчих учнівських об’єднань з 72 профілів, членами яких є 130 тисяч вихованців.

НЕНЦ видає науково-художній журнал для дітей та юнацтва «Паросток», газету !Юний натураліст» та бюлетень «Інформаційний вісник».

З метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників позашкільних закладів створена кафедра методики позакласної та позашкільної освіти.